top of page
YEŞİL BİNA

Yeşil Bina – binalar için sürdürülebilirlik

SAUTER’de Yeşil Bina sadece sürdürülebilir binalar değil aynı zamanda bina ile bağlantılı her şey anlamına gelir : bu planlama ile başlar, bina ile devam eder ve yapı işlerinde korunur. Bu üç boyutu ile SAUTER sürdürülebilirlik kavramı, bir binanın tüm yaşam döngüsünü dikkate alır.

1.Ekolojik sürdürülebilirlik

Ekolojik sürdürülebilirliği, paylaştığımız çevreyi korumak için alınan önlemler olarak görüyoruz. Bu, kaynakların idareli, verimli tüketimini, malzemelerin bilinçli kullanımını ve ayrıca israfın önlenmesini veya çevre dostu bir şekilde kontrol altında tutulmasını kapsar. Çevreye karşı olan büyük sorumluluktan yola çıkarak, SAUTER  enerji verimliliğinin arttırılması ve sera gazı emisyonlarının azaltılması için ECO10 önlemler kataloğunu geliştirmiştir. Katalogda yer alan tedbirleri kullanarak %50 ye varan tasarruf elde edebiliriz. Ayrıca mümkün olan her yere yenilenebilir enerji kaynakları  entegre edebiliriz.

 

2.Ekonomik sürdürülebilirlik

Artan enerji verimliliği ile enerji, bakım, hizmet ve diğer  işletme maliyetlerinden kaynaklanan zarar önemli ölçüde azaltılır. Böylece hem ekonomik hem de ekolojik sürdürülebilirlik sağlanır.

 

3.Sosyo yapısal/işlevsel sürdürülebilirlik

Bizim için, binalarda sosyo-yapısal ve işlevsel sürdürülebilirlik demek : optimum faydalanmayı devam ettirmek  için kullanıcı dostluğu sağlamak demektir. Binanız ancak kullanıcılar kendilerini  rahat hissettikleri zaman potansiyeline ve tam işlevselliğine erişebilir.

 

Yaptığımız herşeyi yöneten bu üç sütun tarafından desteklenen – planlamadan uygulamaya kadar- SAUTER tüm hissedarlar, düşük işletme maliyetleri ve daha küçük CO2 taban alanı için yüksek memnuniyet seviyesine ulaşmaktadır.

 

Biz sürdürülebilir ortamlar oluşturuyoruz. Siz de bundan faydalanabilirsiniz...

bottom of page