top of page
YEŞİL BİNALAR İÇİN SERTİFİKALAR

Yeşil Binalar için Sertifikalar

Sertifikalar bir binanın sürdürülebilirliğini ölçülebilir ve görünür hale getirir. Ödüller, enerji, su ve malzeme için yüksek kaynak verimliliğini garanti eder. Sertifikalı binaların sahipleri, sertifikasyon için gerekli işgücü miktarını sıfırlayan değer artışı ve verimlilikten faydalanır. Yapılan çalışmalar gösteriyor ki, gelişmiş havalandırma ve aydınlatma nedeniyle, Yeşil Binaların kullanıcıları artan verimliliğin ve hastalığa bağlı devamsızlık düşüşünün keyfini çıkarırlar.

 

Uluslararası bina sertifikasyon ortağı

Yeşil Binalarda uzman olan SAUTER, uluslararası bina sertifikasyonu elde etmek için nitelikli bir iş ortağıdır. Ürünler, proje bilgisi ve servisleri ile SAUTER, bina sertifikalarının elde edilmesine önemli bir katkı yapabilir. İçinde bulunulan duruma göre, tek başına SAUTER hizmetlerinin başarılı bir sertifikasyon için gerekli olan %60 üzerinde olumlu bir etkisi olabilir.

Birçok ülkede hali hazırda endüstri standardı olarak kendilerinin belirlediği bir veya iki baskın sertifika vardır. Bu karşılaştırmaları daha kolay hale getirir ve özellikle uluslararası yapı portföyleri için önemlidir.

Yeşil Binalar için başlıca önemli sertifikalar : DGNB (Almanya), BREEAM (İngiltere, uluslararası), LEED (Amerika, uluslararası) HQE (Fransa) ve Minergie (İsviçre). Uzman bilgisi ve birçok uluslararası referans özelliklerinden deneyimi ile SAUTER, A’dan Z’ye en iyi destek ile bina sertifikasyonuna ulaşmanızı sağlar.

 

eu.bac sistem sertifikası

Modern binaların sürdürülebilirliği, enerji verimli bina otomasyonu ile mümkündür. Eu.bac sistem ile, eu.bac Avrupa sanayi platformu 2013’ün başından bu yana bina otomasyon sistemleri konusunda üretici-bağımsız bir sertifika veriyor. Bu yöntem, enerji verimli bina otomasyon planlanması, devreye alınması ve işletilmesi konusunda size destek sağlar. Eu.bac sistemi EN 15232 Avrupa standardına ve bilimsel olarak test edilmiş bir yaklaşıma dayanmaktadır.

SAUTER eu.bac sistem sertifasyonunun gelişiminde önemli bir rol oynadı ve özel nitelikli denetçiler ile eu.bac sistem denetiminde müşterilerine destek sağlar.

Denetim, mevcut bina otomasyon sistemleri durumunun bir analizi olmakla beraber yeni tesisler için de kullanılır. Standart prosedür kullanılarak, SAUTER uzmanları iyileştirme potansiyelini belirler ve özel önlemler uygulanması konusunda tavsiyede bulunurlar. Eu.bac onay mührü, tüm yüklemelerinizin verimliliğinin en yüksek standartta olmasını garanti eder. Ayrıca, eu.bac sistem sertifikasyonu bina sertifikasını elde etmede önemli bir unsur olabilir.

bottom of page