top of page
ODA OTOMASYONU

SAUTER Oda Otomasyonu

SAUTER oda otomasyonunda uzmanınızdır. Oda iklimi; ısıtma, soğutma, havalandırma, aydınlatma ve gölgelemenin optimum etkileşiminin bir sonucudur. Optimal oda iklimi sağlamak temel görevimizdir. Son teknoloji ile bu görevi ihtiyaçlarınıza adapte ederken yerine getirebiliriz.

Oda koşulları için otomatik kontrol tesislerinin yerel kurulum ve işletimi “entegre oda otomasyonu” olarak bilinir. İlgili işlevler, optimal etki yaratmak için birbirini etkileyen  üç gruba ayrılabilir(oda iklimi, aydınlatma, güneş koruması).

 

Oda otomasyonu çözümlerimiz ile, çalışma odaları ve sosyal tesislerde olumlu deneyimler için müşteri tarafından sunulan tüm ihtiyaçlarını karşılarız. Sadece otomatik olarak optimize edilmiş oda iklimi sağlamıyoruz aynı zamanda basit bir oda işletimi sunuyoruz. Yerel oda işletimi ile kullanıcı her hangi bir zamanda oda iklimine müdahale edebilir ve kendi kişisel ihtiyaçları doğrultusunda oda iklimini ayarlayabilir. Açık iletişim, bir bina yönetim sistemi ile tam kontrole izin verir. Bu sayede SAUTER çözümleri her zaman fonksiyonel, esnek ve verimli kalır.

İki hedefe şu şekilde ulaşırız :

  1. Entegre oda kontrolü/ oda iklimi üzerinde etkili faktörler

  • İyi bir oda iklimi açısından enerji konforu

  • İyiliğe bağlı yüksek verimlilik

      (demand-led )İç hava kontrolü ile yüksek iç hava kalitesi

  • Yerel oda işletimi ile tek oda iklimi

  

  2.Minimum enerji kullanımı ile enerji verimliliği

  • Optimal enerji kullanımının otomatik hesaplaması

  • Yenilenebilir standart değerler veya bireysel kullanıcı ayarı

 

Esnekliğin de ötesinde : Çeşitli imalatçı firmaların geniş tasarım yelpazesinde oda kontrol üniteleri ve oda sensörü teknolojisi sağlıyoruz. Yani her zaman işlevsel ve estetik açıdan size uygun bir çözüm elde edebilirsiniz.

Ayrıca toplantı salonu, lüks villalar, araştırma laboratuvarları ve açık ofisler gibi özel odalarda, oda işletiminde yüksek kalite dokunmatik çözümlerin entegrasyonu için açık arabirimlere sahibiz.

 

Başarılı işbirliği

Kurulumda ve entegre oda otomasyonunu devreye almada sorunsuz çalışma prosedürlerini garantilemek için ortaklarımıza gerekli olan herşeyi sağlıyoruz:

  • Planlamacılar için mühendislikte  gerekli tüm ilkeleri ve denetim listelerini derliyoruz.

  • Mimarlar için tasarım varyantları, açık arabirimler ve birçok entegrasyon seçeneklerinin geniş seçimlerini sunuyoruz.

  • Sistem entegratörleri için bilgi kütüphaneleri aracılığıyla bilgi-birikimi ve modüler çözümlerle esneklik sağlıyoruz.

bottom of page