top of page
BİNA OTOMASYONU

SAUTER bina otomasyonu

Bina otomasyonu kavramı, binalardaki iklim koşullarını denetlemek, düzenlemek, optimize etmek ve izlemek için bütün tedbirleri kapsar. Sağlıklı bir oda oluşturmak ve bunu muhafaza etmek kullanıcı konforu üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Bu sektörde uzman olarak SAUTER, bina otomasyonu optimum kullanımını sağlar- yüklemeden otomatik kurulumun enerji-optimize işlemine.

 

Bina kontrolü için otomasyon istasyonlu kabin

SAUTER akıllı bina otomasyonu ile enerji tüketimini optimize edebilirsiniz ve bu sayede işletim maliyetlerinizi etkili bir şekilde azaltabilirsiniz. CO2 emisyonlarını düşürür ve çevre korumaya etkin bir katkı sağlarsınız. Ayrıca odalardaki insanların refahını ve buna bağlı olarak verimliliklerini arttırırsınız.

Yatırımlarınızın değer tutmasına katkıda bulunma

Ürün yelpazemiz her zaman modüler ve esnektir. Mevcut tesisler ile birarada veya yeni sistemlerin entegrasyonu sırasında işlem kesintileri olmadan, geçiş kapasitesi ve mevcut tesislerle geriye dönük uyumluluk ile binalarınızın kolay kaldırılmasını, sürdürülebilir yenilemesini ve düzgün modernizasyonunu sağlıyoruz.

 

Bireysel odalardaki rahat oda ikliminin yanısıra (oda otomasyonu; RA) binalarınızdaki enerji temin sistemlerinin uygunluk, işletimsel güvenilirlik ve optimal kullanımı sağlıyoruz (bina otomasyonu; BA). Tesisatın güvenilir işleyişini sağlar, yatırımlarınızın değer tutmasına katkıda bulunuruz.

 

SAUTER – sizinki de dahil olmak üzere- bireysel ihtiyaçlar için özelleştirilmiş çözümler sağlayabilir.

 

Son teknoloji ile otomasyon

BACnet

Açık iletişim standardı BACnet (Building Automation Control Network) bizim belkemiğimizdir. Kontrolörler ve otomasyon istasyonlarının

haberleştiği kullanıcı ara yüzüdür. 

 

Modüler parçalar

Modüler parçalar, bütünsel çözümler sağlayan SAUTER bina otomasyonunu tamamlar- özel uygulamalar için endüstriyel haberleşme

ve kullanıcı arayüzü:

  • DALI: Aydınlatma kontrolü

  • MODBUS: Soğutma sistemi

  • KNX: Elektrik alt sistemi

  • SMI: Gölgelendirme, güneşlik

  • M-Bus: Sayaçlar (ısı, elektrik, enerji vb.)

  • Profibus: Endüstriyel otomasyon

  • OPC: Otel rezervasyon sistemi, erişim kontrolleri, yangın koruma vb.

bottom of page